Ostrov Kalimnos

KalimnosHornatý ostrov v Dodekanézském souostroví na kterém jsou 2 údolí. Podél těchto údolí se táhnou největší vesnice na ostrově : Kalimnos (Pothia) a Vathi. Jako na většině ostrovů v Řecku i zde najdeme hrady a pevnosti, archeologické vykopávky a staré kostely. Dle těchto nálezů lze usuzovat na značnou historickou důležitost tohoto místa. Z přírodního bohatství lze vyzdvihnout např. jeskyně, osamocené pláže a obecně nedotknutá přírodní ráz krajiny. Kalimnos je rovněž znám jako ostrov lovců mořských hub.

Původním hlavním městem bylo Horio, nicméně v roku 1850 bylo založeno nové hlavní město: Kalymnos (Pothia). Městečko Kalymnos je charakteristické barevnými domky rozsetými po úbočí svažujícím se k přístavu. Asi jeden kilometr daleko v osadě Therma se nacházejí radioaktivní prameny a lázně.

KalimnosMezi plážemi na ostrově vyniká zejména Massouri, Mirties a Arginondas které se nacházejí na západním pobřeží. Na jižním pobřeží to je pláž Vlyhadia.

Na ostrově se nacházejí tři jeskyně:

- jeskyně Nymf, která se nachází na úpatí hory Flaska severovýchodně od Pothie  (nepřístupná)

- jeskyně Trypas Kefalas na jihu ostrova (přístupná z lodě)

- jeskyně nad vesnicí Skalia na severu ostrova (rovněž nepřístupná)

V okolí Vathi se nacházejí citrusová pole.

 

 


 

Vyhledat loď l Kapitánské kurzy l Kapitánské průkazy l Počasí Chorvatsko l Počasí Řecko l Meteorologie l Pojištění kauce l Partneři l Mapa stránek I Chorvatsko apartmány
EUROMARINA 2010
Chorvatsko apartmány I ShoreHotel I Windsurfing l eShop4U l MujAndilek
x