Ostrov Kefalonia

 

Ostrov KefaloniaKefalonia je největším iónským ostrovem a je zemí kontrastů. Hned po příchodu na ostrov je vhodné využít pohledu z Hradu v Assos. Po levé straně uvidíte tyrkysovou zátoku Myrthos s měkkým bílým pískem. Můžete si také jít zaplavat do křišťálových vod Porosu, nebo vylézt na horu Enos (1.625 m), jehož úbočí jsou pokryty vysokými jedlemi, které se nenacházejí na žádném jiném místě na světě. Na jiných místech ostrova se nacházejí olivové a pomerančovníkové háje, vinná réva hluboké strže, pobřežní útesy se svými jeskyněmi a samozřejmě pláže.

Jeskyně v Melissani vyráží dech. Tvoří ji částečně zakryté podzemní jezero a když se slunce nachází nad hlavou, vytváří jeho paprsky pod hladinou fantastickou hru barev.

 

 

 

Drogorari - další jeskyně, která je naopak známá svými stalaktity.

V oblasti Lassi (2,5 km od Argostoli) se nachází slavné Katavothres (díry, které pohltí). Katavothres jsou vzácným geologickým fenoménem. Mořská voda zde vniká do zemských otvorů ve skále a "zmizí". Až dnešním vědcům se podařilo tuto záhadu vystopovat. Zjistilo se, že voda putuje pod zemí na sever a znovu se objevuje v Melissani, nedaleko vesnice Karavomilos naproti Sami. V minulosti voda proudila natolik silně, že se pomocí ní poháněli dva velké "mořské" mlýny.

Z původního hlavního města Argostoli, které bylo zničeno při zemětřesení v roce 1953 zůstalo jen velmi málo - jeden nebo dva domy, klenutý most přes lagunu a obelisk v centru, který připomíná dobu svého vzniku. Můžete zde navštívit archeologické muzeum (tel. : 28300), muzeum lidového umění (28835), knihovnu (28221), nebo si zaplavat na nedalekých plážích Makris a Platis Gialos.

 

Lixouri je druhým největším městem Kefalonie s mírumilovnou atmosférou, pěkným muzeem z 19. století a zbytky starověkého města Pali. Pláže na jihu patří mezí neljepší na ostrově.

Jižně od Argostoli nedaleko vesnice Domata se nachází kostel Panagia, kde lze spatřit vyjímečnou dřevořeznou ikonu. Dalším místem se zajímavýma ikonami je klášter Agios Andreas, který se nachází blízko vesnice Peratata. Nad klášterem se rýsuje hrad svátého Georgia, který byl postaven Benátčany v roce 1504.Severně jsou ruiny katolického kostela svatého Nikolase. Pohled z hradu na úrodné údolí s malými vesničkami je úchvatný.

V oblasti Katelios na severovýchodě ostrova jsou dvě výborné pláže - jedna nedaleko osady Katelio a druhá v Skale. Na tomto území byly objeveny ruiny ze 3. století p.n.l. z římského období, snad domovnějakého bohatého římského obchodníka. Našli se zde dobře zachovalé mozaiky. Po východní straně ostrova leží Poros, Sami a Agia Efimia s oblázkovými plážemi.

 

Fiskardo je nejsevernějším přístavem na Kefalonii a je v provedení tradičních barev. Leží naproti a velmi blízko Ithaky a je obklopen cyprišovým porostem.

Na západní straně ostrova je Assos. Pěkná vesnice postavená na poloostrově stejného jména, která je známá svým hradem.

 

Kefalonie má dobrou síť cest, které pokrývají celý ostrov a umožňuje návštěvníkům rychlý přesun u jedné strany ostrova na druhou.

 

Přeprava lodí:

 z Patras-Sami (4h)
Informace: Přístavní úřad vPatras, tel: 061/341002, 324817

Informace: Přístavní úřad v Sami, tel: 0674/22031

z Killini-Poros
Informace: Přístavní úřad v Killini, tel: 0623/92211

Informace: Přístavní úřad v Poros, tel: 0674/72460

Telefonní čísla :

Předvolba : 0671
Policie : 22200
Informace : 22248
Přístavní úřad v Argostoli : 22224
Nemocnice : 22434
Dětská nemocnice : 28550
Archeologické muzeum : 28300
Muzeum lidového umění : 28835
Knihovna : 28221


 

Vyhledat loď l Kapitánské kurzy l Kapitánské průkazy l Počasí Chorvatsko l Počasí Řecko l Meteorologie l Pojištění kauce l Partneři l Mapa stránek I Chorvatsko apartmány
EUROMARINA 2010
Chorvatsko apartmány I ShoreHotel I Windsurfing l eShop4U l MujAndilek
x