Ostrov Korfu ( Kerkyra)

Rozloha : 592 km2

Pobřeží : 217 km

Ostrov KorfuKorfu je lesnatý ostrov, který byl podle Homéra poslední zastávkou Odyssea na své dlouhé cestě domů na rodnou Ithaku. Korfu je z iónských ostrovů patrně nejznámější. Je příkladem míchání civilizací, které nastalo díky neustálé kolonizaci ostrova různými národy, která se vyhnula pouze přírodním krásám ostrova. Na tomto kosmopolitním ostrově budete mít možnost spojit relaxaci s dobrými podmínkami pro noční život. - Korfu je totiž mezinárodním turistickým centrem, který uspokojí požadavky většiny návštěvníků.

Hlavní město se rovněž nazývá Korfu (Kerkyra). Je postaveno na předhůří, které se rozšiřuje do moře a je rozděleno na severní a jižní část. Na východě severní části se nachází stará pevnost, která je od města oddělena příkopem. V této citadele, kterou založili Byzantinci, žilo v průběhu historie mnoho známých osobností. Výrazně byla rozšířena a zesílena za benátské okupace.

 

Korfu je složeno z mnoha naprosto nepodobných složek, které zde zůstali z různých dob. Nabízí široké ulice, prostorné náměstí, oblíbenou Spianadu - zeleň města - která je v ostrém kontrastu s rovnými bočními uličkami vydlážděnými Kantounijského kamene, domy se silným italským vlivem a slavnou Liston - francouzskou podloubím, georgiánskými panskými domy, byzantským kostelem, benátskými stavbami a balkóny s železným zábradlím.

 

Pozoruhodnosti města

Archeologické muzeum -  tel.: 30.680

Byzantinské muzeum, které se nachází v kostele Panayia Antivouniotissa

Muzeum orientálního umění - tel.: 23.124, nachází se v Anglické paláci svatého Michalela a svatého Goerge

Městská radnice, která je ukázkou benátské architektury postavená v roce 1663

byzantský kostel svatého Jasona a Sosipatera (12. století) s pěknými freskami

Kostel patrona Korfu - svatého Spyridona s hodnotnými freskami

Byzantská pevnost nedaleko ze 13. století

Pelekas - 13 kilometrů západně od města. Příjemná vesnice postavená na skalnatém kopci, který je jako stvořený pro pozorování západu slunce

Údolí Ropa - nachází se nedaleko Pelekas. Zde je golfové hřiště.

Kanoni -  4 kilometry jižně od města, je nejvyhledávanějším místem ostrova

Zde vede přes vodu cesta do kláštera Vlacherna, odkud můžete nasednou na loď a navštívit Pondikonisi se svým kostelem ze 13. století.

Gastouri - malebná horská vesnice je rovněž místem, kde se nachází Achillion. Zde trávila dovolenou císařovna Alžběta rakouská. Dnes je zde kasino, které je v provozu v létě a v části se nachází muzeum. Má také zahrady ideální pro procházky.

 

Dalšími místy, které stojí za to neminout zahrnují:

Na východním pobřeží: Kassiopi, Ipsos, Dassia, Gouvia, Benitses, Moraitika a Messongi.

Na západním pobřeží: jezero Korission (Limni Korission), které je jediným jezerem na ostrově.

Na severním pobřeží: Sidari s písečnými plážemi, Roda jehož pláž je delší. Ze Sidari můžete nasednou na loď a nechat se zavést ke třem ostrůvkům: Erikoussa, Mathraki a Othoni. Jejich chráněné pláže jsou ideální pro plavání a čvachtání ve vodě.

 

Doprava

 

Autobusem, autem
Lodí :
Z Patras (10 hodin), z Igoumenitsa (2 hodiny), From Sagiada (1 hodina), z Itálie (Bari, Ancona, Brindisi, Otranto)

 

Telefonní čísla

Předvolba : 0661
Přístavní úřad na Korfu : 32655
Aurobusové nádraží : 32655
Autobusové nádraží (pro cestu mezi ostrovy) : 39862
Přístavní úřad v Igoumenitsa : 0665 22235


 

Vyhledat loď l Kapitánské kurzy l Kapitánské průkazy l Počasí Chorvatsko l Počasí Řecko l Meteorologie l Pojištění kauce l Partneři l Mapa stránek I Chorvatsko apartmány
EUROMARINA 2010
Chorvatsko apartmány I ShoreHotel I Windsurfing l eShop4U l MujAndilek
x