Ostrov Leros


Mapa ostrova LerosLeros je ostrov, který se nachází mezi ostrovy Patmos a Kalymnos. Jsou na něm úrodná údolí, které jsou  sevřené mezi zelenými horami, hlubokými propastmi a plážemi.

Topografie ostrova umožnila vznik mnoha malých vesnic. Nejdůležitějším městem ostrova je Agia Marina, které je také hlavním městem a přístavem. Leží na svahu kopce a je složeno z bílých domů, neoklasických budov a úzkých uliček. Město začíná na pobřeží a stoupá vzhůru do kopce, jehož vrcholu dominují pozůstatky byzantského hradu. Velký význam pro ostrov měl příchod rytířů z řádu sv. Jana ve 14. století. Dodnes zde stojí obvodové hradby a kostel uvnitř.

 

3 kilometry jižně od Agia Marina je nachází Laki. Laki je město postavené v dlouhém, téměř uzavřeném zálivu, jehož ústí je jen 500 široké. Tento záliv je jedním z největších a nejlepších přírodních přístavů v středomoří.

Alinda, Xirokambos, a Partheni jsou šarmantní přímořské vesnice, které stojí za návštěvu.

Ideální podmínky pro plážové koupání jsou v Agia marina, Pandeli, Vromolitho, Laki, Merikia a Xirokambos.

 

 

 

Doprava na ostrovLeros

Lodí z Pirea
informace na  tel.: 01/4226000

Telefonní čísla :

Předvolba: 0247
Vedení přístavu: 23.256
Policie: 22.222
Městské zastupitelství: 22.255, 22.937
Taxi: 23.070
První pomoc: 23.251

 

 

 

 

Vyhledat loď l Kapitánské kurzy l Kapitánské průkazy l Počasí Chorvatsko l Počasí Řecko l Meteorologie l Pojištění kauce l Partneři l Mapa stránek I Chorvatsko apartmány
EUROMARINA 2010
Chorvatsko apartmány I ShoreHotel I Windsurfing l eShop4U l MujAndilek
x